Tanecznik

O nas

Pomysł na Tanecznik.Podcast zrodził się przypadkiem, choć chyba w głowie każdej z Nas powstawał latami. Jedno spotkanie wtedy prawie sobie nieznanych dwóch tanecznych dusz, zaowocowało przyjaźnią oraz powstaniem pomysłu na pierwsze 20 odcinków. Okazało się bowiem, że wspólne doświadczenia, obcowanie w środowisku tanecznym od wielu lat, obserwacje poczynione na imprezach i festiwalach, prowokują nas do wielogodzinnych rozmów i rozważań. A do tego jeśli dodać gości, którzy mają swoje przemyślenia wychodzi materiał na kilka sezonów rozmów o tańcu. Bo jak się okazuje, taniec odbywa się nie tylko w ciele, ale także a może przede wszystkim. – w głowie.

Gdzieś doszłam w głowie do takiego wniosku, że ten taniec, to co się tam na parkiecie wydarza, nie stanowi o mojej wartości, jest to absolutnie od tego  niezależne. Ty tą wartość budujesz sam/sama dla siebie, nie dla innych. To że koś tego nie zauważył, to jego strata, ale ty na tym nie tracisz. Twoim zadaniem jest budowanie swojego samopoczucia od środka w pierwszej kolejności.

Odcinek 5 ” Podpieram ściany na imprezie, czy wszystko ze mną Ok?”

DaNutka czyli Danusia Pietrzak – instruktorka salsy krakowskiej szkoły Forum Tańca, dyplomowana instruktorka Son Moderno, znana z niekonwencjonalnych form powitań (głównie skacze na ludzi) oraz wiecznego uśmiechu. Na imprezach poza tym, że stara się obtańczyć wszystkich – panie i panów, to bacznie obserwuje oraz prowadzi wielogodzinne dysputy (dlatego zawsze wychodzi ostatnia)

Kochmańska czyli Magda Kochmańska od 10 lat związana z Sabrosa Dance Studio którą współprowadzi oraz uczy tańców kubańskich, Stara się połączyć wszystkie te role z byciem przykładną żoną i matką dzieci i psów, co ma różne skutki (m.in. nagrania z dziećmi w tle albo z Buniem). Odkąd skończyła psychologię sportu strasznie się wymądrza, więc prosimy o wyrozumiałość 😉

Placeholder Image